Billon

Co to jest billon

Chcę płacić

Prowadzę firmę

Jak zapłacić billonem w sklepie tradycyjnym?

 

Płać billonem w każdym sklepie za rogiem! Wystarczy, że podasz sprzedawcy swój login (np. numer telefonu)

Nie musisz już nosić portfela przy sobie, a transakcja trwa szybciej niż płacenie tradycyjną gotówką.

 

Wszystko działa prosto i podobnie jak w przypadku płatności w sklepie internetowym. Jeśli sklep za rogiem przyjmuje cyfrową gotówkę:

Jak mogę wspomóc fundację za pomocą billonu?

 

Wrzucanie do wirtualnej „puszki” stało się łatwiejsze właśnie dzięki billonowi. Co ważne,

nie musisz być Billem Gatesem, żeby przekazywać dotacje – wystarczy 0,1 grosza!

Jak komuś dać pieniądze?

 

Płać billonem znajomemu, zamiast rozliczać się banknotami i monetami.

Pieniądze możesz przekazać na kilka sposobów:

 

 

 

 

Jak się zrzucić na rachunek w kawiarni billonem?

 

Wyobraź sobie, siedzisz ze znajomymi w kawiarni, Ania ma do zapłacenia 15 zł, Ola 25 zł, Bartek 17,75 zł, a w portfelach każdy ma tylko 50zł. A kelner przyniósł jeden wspólny rachunek. Od teraz cały rachunek możecie zapłacić za pomocą jednego kliknięcia! Ania przekazuje Oli swoje 15 złotych (wcześniej nacisnęła "zrzutka" i wybrała kwotę), Ola (wybrała „zrzutka” i wybrała tylko swoją kwotę) przekazuje Bartkowi swoje 25 złotych oraz 15 złotych od Ani. Ostatecznie Bartek płaci kelnerowi całą sumę 57,75 i rachunek zapłacony! A jak płaci – oczywiście stukając telefonem o telefon! Wkrótce, do zrzutki nie będzie potrzebny Internet w telefonach.

 

 

 

 

Jak zapłacić billonem w aplikacjach (mobilnych, na facebooku, w grach przeglądarkowych)

 

Do tej pory nie było możliwości, żeby kupić coś na FB. Teraz już nie będziesz mieć tych problemów! Wystarczy, że aplikacja przyjmuje billony, żeby wygodnie i jednym klikiem płacić na Facebooku, w aplikacjach, grach, czy jakimkolwiek innym miejscu lub rozwiązaniu. Bo przecież to też są sklepy, tylko zamiast witryny, strony internetowej są aplikacjami.

Dzięki billonowi świat będzie wygodniejszy, bo:

 

 

 

 

 

 

Jak mogę zamieniać gotówkę papierową na cyfrową?

 

Zamiana gotówki papierowej na cyfrową jest dziecinnie prosta! Masz kilka możliwości.

 

 

 

 

 

Jak zapłacić billonem w sklepie internetowym?

 

Wystarczy, że zainstalujesz aplikację na swoim komputerze i już możesz płacić. Raz wprowadzone dane adresowe i dane do wystawienia faktury zostają zapisane.

 

 

 

Na banerze reklamowym lub w emailu z mojego ulubionego e-sklepu jest przycisk „kup teraz – płać bilonem”. Jak mogę coś kupić bezpośrednio z reklamy albo emaila?

 

Reklama – czy to baner czy email – chce przyciągnąć Twoją uwagę. Czasem reklamuje produkt, który chcesz kupić. Jeśli klikniesz w przycisk „kup teraz – płać billonem”, a potem klikniesz OK, to do sklepu internetowego wyślesz zarówno pieniądze, jak i dane do dostawy i faktury – te dane wybierzesz również jednym kliknięciem!

Jeśli będziesz w swojej skrzynce pocztowej – nie musisz jej opuszczać, ani przechodzić na jakąkolwiek inną stronę internetową aby od razu zrobić jednoklikową transakcję.

 

Spędzasz dużo czasu na FB, czy przeglądasz firmową pocztę? Teraz możesz z tego miejsca robić zakupy, wspierać fundacje czy oddawać znajomym pożyczoną gotówkę - email przestaje być tylko fajną informacją,t ale zaczyna być czymś więcej - wygodnym miejscem transakcji.

 

 

 

 

 

 

Jak mogę zamieniać gotówkę cyfrową na papierową?

 

Zamiana gotówki cyfrowej na papierową jest dziecinnie prosta!

Masz kilka możliwości:

 

 

 

 

 

Billon
Billon
Billon
Billon
Billon
linia

Czyli płacić i odebrać płatność możesz zawsze, wszędzie i nawet wtedy, kiedy nie ma Internetu. Teraz nic już Cię nie musi ograniczać, koniec ze:

Zrzutka billonem to znaczy koniec z:

Chcę

płacić

-

szukaniem drobnych – gdzie są te miedziaki, gdzie są banknoty…

Możesz kupić cyfrowe pieniądze od współpracujących banków – wystarczy, że do Banku wyślesz tyle pieniędzy, ile chcesz mieć cyfrowo. Wystarczy, że Bank otrzyma gotówkę i Twój login. Możesz wpłacić w oddziale, albo przelewem – numer rachunku bankowego na który przekazujesz pieniądze znajdziesz w aplikacji.

-

-

Jeśli znasz login odbiorcy: wystarczy że go wpiszesz i dodasz kwotę. Login możesz wpisać albo wybrać z kontaktów

-

Możesz również znajomemu płacić bez Internetu – Ty wybierasz opcję „płacę bez Internetu”, pojawia się na Twoim telefonie login znajomego, wybierasz kwotę i akceptujesz. Transakcja dobiega końca. Znajomy wybiera tylko „odbierz bez Internetu” i kwota pojawia się na jego telefonie. Jak myślisz dlaczego to jest możliwe? Wykorzystujemy do tego wifi, wkrótce również bluetooth, NFC, bluetooth low energy (zwane BLE).

-

wyliczaniem reszty i wiecznie brakującymi groszami,

-

Wypłata w wybranych bankomatach – podchodzisz z telefonem, na którym masz aplikację Billon i cyfrowe pieniądze, które chcesz wypłacić z bankomatu. Na nim zaznaczasz opcję wypłata z Billon – z aplikacji Billon przepisujesz tylko kod i wybierasz kwotę. To wszystko, więcej nie potrzeba.

Niestety w momencie zamiany pieniędzy cyfrowych na gotówkę korzystasz z dziedzictwa starego świata w postaci starych kosztogennych technologii np.: ktoś musi zawieźć papierowe pieniądze do bankomatu, przelewy bankowe korzystają ze starych i nieefektywnych systemów, gdzie wszystko trwa długo i jest nie-darmowe. Koszty zamiany pieniądza cyfrowego na papierowy znajdziesz u naszych partnerów – bankomatów, banków i sklepów zamieniających.

Wejdź na stronę fundacji → kliknij „DAJ DATEK” → wpisz kwotę → „klik!” i zapłacone!

-

-

sprawdzaniem czy jest Internet, bo bez Internetu też działa

-

Możliwość płacenia 1 kliknięciem! Oczywiście możesz ustalić dowolne dodatkowe hasła i piny, aby podnieść poziom swojego bezpieczeństwa. To Ty ustalasz rodzaj i ilość haseł!

Raz wprowadzone dane dostawy zostają zapisane. Przecież zwykle składasz zamówienia do maksymalnie trzech różnych miejsc – do domu, do biura lub do babci... Nasza aplikacja zapamięta wszystkie Twoje adresy!

 

 

Twoje zakupy – Twoja sprawa: wszystkie dane zostają tylko między Tobą i sprzedawcą. Nie ma pośredników, czyli nikt nie trzyma, ani nie przetwarza żadnych informacji o Twoich zakupach, a sprzedawca wie tylko tyle, ile chcesz mu przekazać.

-

-

-

długami u znajomych („zapłać za mnie, oddam Ci później").

-

wiecznie nieoddanymi drobnymi – już nie potrzeba ścigać kolegów, można łatwo się z nimi rozliczyć

Billon

-

Nie ważne czy masz aplikację na telefonie, tablecie czy komputerze stacjonarnym. Działa na tych wszystkich urządzeniach.

Jeśli nie znasz loginu to możesz wpisać numer telefonu odbiorcy i dodasz kwotę. Następnie wystarczy, że osoba, której płacisz, w przeciągu 7 dni zainstaluje aplikację.

Koniec z pytaniem o numer konta bankowego żeby oddać 15 złoty! Koniec z długimi formularzami do przelewów, wieloma polami, szczegółami dla zwykłych 15 złoty. Nie musisz już logować się do swojego konta, wpisywać długich haseł i danych do przelewu. Koniec z jeszcze dodatkowymi potwierdzeniami przelewów smsami!

-

-

Billon

-

na telefonie –  to uderz swoim telefonem o telefon sprzedawcy (bump!)

-

Cyfrową gotówkę możesz dostać od kogoś, kto już ją ma – od kolegi, w sklepie, znajomego na facebook’u. Koledzy mogą Ci tak np. oddać pieniądze, albo możesz cyfrową gotówkę kupić za papierową gotówkę.

nieużyteczną kartą, bo przecież koledze z niej nic się nie da dać

-

na kasie fiskalnej - to wybierz w aplikacji na swoim telefonie "stań się widoczny" i podaj kasjerowi swój login, wtedy sprzedawca „zobaczy Cię” na swoim ekranie (na swojej kasie fiskalnej, telefonie, tablecie) i poprosi o płatność, a Ty będziesz mógł ją zaakceptować.

-

Możesz wspierać fundacje nawet małymi kwotami – obsługujemy płatności od dziesiątych części grosza

-

-

Wszystko jest intuicyjne i proste – płatność to zawsze 1 klik – niezależnie czy to apka czy sklep za rogiem

-

Wygoda i oszczędność czasu - nie musisz szukać swojej karty i przepisywać z niej danych! Przecież nie jest to ani szybkie, ani wygodne. Nawet mistrz świata w szybkim pisaniu przepisuje takie dane przez 45 sekund! Sprawdź, ile Tobie to zajmuje, nastawiając stoper i zobacz ile czasu możesz oszczędzić z billonem! Pamiętaj, że czas to pieniądz :)

-

skomplikowanymi przelewami, które w weekend zwykle nie działają

-

Możesz jednym przyciskiem w swojej aplikacji przekazać pieniądze na swoje konto bankowe. Możesz wypłacić pieniądze na rachunek bankowy w dowolnym banku, nie ma to znaczenia gdzie jest ten rachunek.

Brak prowizji za przekazanie płatności: nikt nie płaci za Twoją wygodę! Zwykle sklep musi zapłacić nawet 2-3% prowizji od każdej złotówki zapłaconej kartą, którą od Ciebie przyjmie! U nas nie istnieje prowizja od transakcji... Może będzie taniej? :)

 

 

-

Możesz stuknąć w telefon znajomego – wystarczy, że wybierzesz „płacę przez stuknięcie” i dodasz kwotę. Znajomy musi tylko wybrać opcję: „odbierz przez stuknięcie”. A teraz trzeba tylko telefony stuknąć o siebie – i koniec. Wkrótce, stuknięcie zadziała nawet jak nie będzie Internetu w telefonach.

-

Możesz też zarobić – np. zarabiasz jako freelancer – wystarczy że, Twój zleceniodawca zna Twój login – może Ci wysłać pieniądze od razu, a Ty już nigdy nie będziesz musiał czekać na „przelew w drodze”.

-

Szybsze transakcje! Dostajesz swoje zamówienie szybciej, ponieważ sklep od razu wie, że zapłaciłeś. Nie musi czekać aż operator (kart lub przelewów) potwierdzi i wykona przelew, ponieważ natychmiast dostaje gotówkę bezpośrednio od Ciebie!

-

-

Każdy może z tego skorzystać, nie musisz mieć karty ani nawet konta w banku! Płatności w grach i aplikacjach są teraz dostępne dla wszystkich.

-

jakimikolwiek opłatami za zwykłe przekazanie pieniędzy

suwak

Kupując pieniądze cyfrowe w Banku nie zapłacisz żadnej prowizji. Kupując od kolegi albo w sklepie – to będzie ich decyzja. My dbamy, aby było za darmo albo jak najtaniej.

-

Wypłata w sklepie tradycyjnym – zamiana jak w kantorze: Ty dajesz w kasie cyfrową gotówkę, a w zamian dostajesz papierową.

Jak w

e-commerce?

Jak w sklepie za rogiem?

Jak dla fundacji?

Jak dać

koledze?

Jak zrobić

zrzutkę?

Jak w apkach

i na fejsie?

Jak jeszcze?

Jak zamienić na cyfrową gotówkę?

Jak zamienić na papierową?

Billon
Billon
Billon
Billon
Billon